2022 Schools Championships

Intermediate Results

Individual

Rank Name School
1 SUN, Qixuan S-NSW – MLC
2 WANG, Cheelyn S-NSW – Meriden School for Girls
3 HARGRAVES, Alexandra S-NSW – Pymble Ladies College
3 ZHOU, NICHOLE S-VIC – The Mac.Roberson Girls High
Rank Name School
1 XU, Tommy S-NSW – Sydney Boys High
2 WINDSOR, Richard S-NSW – Ryde Secondary College
3 CHEN, Kelvin S-NSW – Sydney Boys High
3 PERRY, Xavier S-NSW – Sydney Boys High
5 HILL, Jeremiah S-ACT – Lanyon High School
6 LAI, Jamison S-NSW – Sydney Boys High
7 WAYLING, Andrew S-NSW – Newington College
8 MAXWELL, Paddy S-NSW – Newington College
Rank Name School
1 WHELAN, Amelia S-NSW – Abbotsleigh
2 ZHOU, NICHOLE S-VIC – The Mac.Roberson Girls High
3 BRASNETT, Katie S-ACT – St Francis Xavier College
Rank Name School
1 ZHU, Ryan S-NSW – Sydney Grammar
2 JOHNSON, Daylin S-QLD – Brisbane Boys Grammar
3 WEI, Chit Chun David S-VIC – University High School
3 TAYLOR, Alex S-NSW – Sydney Grammar
5 PHAM, Benjamin S-NSW – Sydney Boys High
6 WILLIAMS, Edward S-NSW – Sydney Grammar
7 WANG, Joshua S-NSW – Sydney Boys High
8 MARRIOTT, Ethan S-NSW – Newington College
9 DA CRUZ, Xavier S-NSW – Sydney Grammar
10 KIM, Daniel S-NSW – Sydney Boys High
11 ZHONG, Oscar S-QLD – Brisbane Boys Grammar
12 ZHONG, Owen S-QLD – Brisbane Boys Grammar
13 HEWITT, Louis S-NSW – Sydney Grammar
14 MULHEARN, Thomas S-NSW – Sydney Grammar
15 YOUNG, James S-NSW – Sydney Grammar
16 WAYLING, Andrew S-NSW – Newington College
17 TRAN, Nam Long S-NSW – Newington College
18 LA, Nelson S-NSW – Sydney Grammar
19 JINKS, Matthew S-NSW – Sydney Grammar
20 ENRIGHT, Thomas S-NSW – Sydney Grammar
21 KOROMPAY, Michael S-NSW – Newington College
22 BIRCH, Thomas S-NSW – Sydney Grammar
23 DIVE, Caspar S-NSW – Sydney Grammar
24 JINKS, Thomas S-NSW – Sydney Grammar
25 YAN WANG, Marcus S-NSW – Sydney Grammar
26 SMITH, Felix S-NSW – Sydney Grammar
27 CHOW, Lyndon S-NSW – Sydney Boys High
28 SANDERSON, Matthew S-NSW – Sydney Grammar
29 VIVIERS, Jason S-NSW – Knox Grammar
Rank Name School
1 DJAMIRZE, Zara S-NSW – Marian Catholic College
2 ROBERTS, Tiana S-NSW – Northholm Grammar
3 SEDLMAIER, Lanna S-ACT – Lyneham High School
Rank Name School
1 LETTE, Alexander S-NSW – The Hills Grammar
2 ILIFFE, Daniel S-NSW – Sydney Secondary College
3 MACEDO, Luca S-NSW – Redfield College
3 ZIBO XIA, Eason S-NSW – Cranbrook
5 WEN, HAOZHE S-NSW – Newington College
6 COOTE, Raphael S-NSW – Newington College
7 MOHAMED, Azam S-NSW – Sydney Boys High
8 PERERA, Akith S-NSW – Sydney Boys High
9 LI, Ethan S-NSW – Sydney Boys High
10 GUNJA, Ashwin S-NSW – Newington College
11 PYE, Andrew S-NSW – Sydney Boys High

Teams

Rank Team
1 Sydney Boy’s High: Kelvin Chen, Jamison Lai, Xaiver Perry, Tommy Xu
2 Newington: Ethan Marriott, Paddy Maxwell, Andrew Wayling
Rank Name
1 Sydney Grammar A: Alex Taylor, Edward Williams, Marcus Yan Wang, Ryan Zhu
2 Sydney Boys High: Lyndon Chow, Daniel Kim, Benjamin Pham, Joshua Wang
3 Brisbane Boys Grammar: Daylin Johnson, Oscar Zhong, Owen Zhong
3 Sydney Grammar B: Casper Dive, Thomas Enright, Louis Hewitt, Matthew Sanderson
5 Newington: Michael Korompay, Ethan Marriott, Nam Long Tran, Andrew Wayling
Rank Team
1 Sydney Boy’s High: Ethan li, Azam Mohamed, Akith Perera, Andrew Pye
2 Newington: Raphael Coote, Ashwin Gunja, Haozhe (George) Wen