Men’s Sabre Teams (Sydney)

Men’s Sabre Teams (Sydney)

Fencers

NEW SOUTH WALES A NSW
BOND, Ryan
LEE, Yu Ming
PALAKAWONGSE NA AYUTTHAYA, Poom
VASILIADES, Artemus
NEW SOUTH WALES B NSW
LETTE, Alexander
RADNOTI, Zeno
ROBERTS, Jackson
STAFFORD, Gabriel
QUEENSLAND QLD
TU, Oliver
WONG, Ian
XU, Geoffrey
XU, Jackson
VICTORIA VIC
LIM, Julian
MILLER, Angus
NG, Jeffrey
WESTERN AUSTRALIA A WA
ADAMOS, Isaac
ADAMOS, Xavier
ERDOGAN, Demir
WESTERN AUSTRALIA B WA
LARAMEE-JUPP, Montgomery
LISMANN, Robin
WARNER-STANTON, Flynn

Tableau

  Tableau of 8 Semi-finals Final  
  NSW   NEW SOUTH WALES A,      
      NEW SOUTH WALES A,    
      — BYE —      
        NEW SOUTH WALES A,  
  VIC   VICTORIA,     45 / 23  
      WESTERN AUSTRALIA A,    
  WA   WESTERN AUSTRALIA A,   45 / 44    
        QUEENSLAND,
  NSW   NEW SOUTH WALES B,       45 / 40
      NEW SOUTH WALES B,    
  WA   WESTERN AUSTRALIA B,   45 / 26    
        QUEENSLAND,  
      — BYE —     45 / 38  
      QUEENSLAND,    
  QLD   QUEENSLAND,      
         

Bout Details

Tableau of 8

VICTORIA Hits Score Score Hits WESTERN AUSTRALIA A
MILLER, Angus 0 0 5 5 ADAMOS, Xavier
NG, Jeffrey 7 7 10 5 ADAMOS, Isaac
LIM, Julian 4 11 15 5 ERDOGAN, Demir
MILLER, Angus 4 15 20 5 ADAMOS, Isaac
LIM, Julian 3 18 25 5 ADAMOS, Xavier
NG, Jeffrey 10 28 30 5 ERDOGAN, Demir
LIM, Julian 2 30 35 5 ADAMOS, Isaac
MILLER, Angus 4 34 40 5 ERDOGAN, Demir
NG, Jeffrey 10 44 45 5 ADAMOS, Xavier

NEW SOUTH WALES B Hits Score Score Hits WESTERN AUSTRALIA B
LETTE, Alexander 5 5 0 0 LISMANN, Robin
RADNOTI, Zeno 5 10 0 0 LARAMEE-JUPP, Montgomery
STAFFORD, Gabriel 5 15 4 4 WARNER-STANTON, Flynn
LETTE, Alexander 5 20 5 1 LARAMEE-JUPP, Montgomery
STAFFORD, Gabriel 5 25 7 2 LISMANN, Robin
RADNOTI, Zeno 5 30 12 5 WARNER-STANTON, Flynn
STAFFORD, Gabriel 5 35 12 0 LARAMEE-JUPP, Montgomery
LETTE, Alexander 5 40 26 14 WARNER-STANTON, Flynn
RADNOTI, Zeno 5 45 26 0 LISMANN, Robin

Semi-finals

NEW SOUTH WALES A Hits Score Score Hits WESTERN AUSTRALIA A
PALAKAWONGSE NA AYUTTHAYA, Poom 5 5 1 1 ERDOGAN, Demir
LEE, Yu Ming 5 10 2 1 ADAMOS, Xavier
BOND, Ryan 5 15 6 4 ADAMOS, Isaac
LEE, Yu Ming 5 20 8 2 ERDOGAN, Demir
PALAKAWONGSE NA AYUTTHAYA, Poom 5 25 8 0 ADAMOS, Isaac
BOND, Ryan 5 30 16 8 ADAMOS, Xavier
VASILIADES, Artemus 5 35 20 4 ADAMOS, Isaac
BOND, Ryan 5 40 22 2 ERDOGAN, Demir
PALAKAWONGSE NA AYUTTHAYA, Poom 5 45 23 1 ADAMOS, Xavier

NEW SOUTH WALES B Hits Score Score Hits QUEENSLAND
STAFFORD, Gabriel 1 1 5 5 XU, Geoffrey
RADNOTI, Zeno 9 10 8 3 TU, Oliver
LETTE, Alexander 0 10 15 7 XU, Jackson
STAFFORD, Gabriel 3 13 20 5 WONG, Ian
LETTE, Alexander 4 17 25 5 XU, Geoffrey
RADNOTI, Zeno 4 21 30 5 XU, Jackson
LETTE, Alexander 4 25 35 5 WONG, Ian
STAFFORD, Gabriel 5 30 40 5 XU, Jackson
RADNOTI, Zeno 8 38 45 5 XU, Geoffrey

Final

NEW SOUTH WALES A Hits Score Score Hits QUEENSLAND
PALAKAWONGSE NA AYUTTHAYA, Poom 5 5 3 3 XU, Geoffrey
LEE, Yu Ming 4 9 10 7 XU, Jackson
BOND, Ryan 4 13 15 5 WONG, Ian
LEE, Yu Ming 5 18 20 5 XU, Geoffrey
PALAKAWONGSE NA AYUTTHAYA, Poom 7 25 23 3 WONG, Ian
BOND, Ryan 2 27 30 7 XU, Jackson
LEE, Yu Ming 8 35 32 2 WONG, Ian
BOND, Ryan 3 38 40 8 XU, Geoffrey
PALAKAWONGSE NA AYUTTHAYA, Poom 2 40 45 5 XU, Jackson

Final Results

Rank Name State/
Country
1 QUEENSLAND, QLD
2 NEW SOUTH WALES A, NSW
3 NEW SOUTH WALES B, NSW
3 WESTERN AUSTRALIA A, WA
5 VICTORIA, VIC
6 WESTERN AUSTRALIA B, WA

 

Referees

Referee Pools Tableau
T8 Semi-
Final
Final
BROWN, Alex 1
CRAWFORD, Anna 1 1
CREESE, Peter 1 1 1
CROOK, Lachlan 1
NELSON, Michael 2 1 1